Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal: Eğer çıkacak yasa köpek terörünü kökten çözmezse, toplum kendi meselesini kendisi çözmeye girişecek, bunun da her açıdan olumsuz sonuçları olacaktır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın eski metin yazarı ve Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, AKP’nin sokak hayvanlarına yönelik tepki gören yasa taslağına ilişkin olarak, “Tepkiyle birlikte beklenti de yükseldi. Eğer çıkacak yasa köpek terörünü kökten çözmezse, toplum kendi meselesini kendisi çözmeye girişecek, bunun da her açıdan olumsuz sonuçları olacaktır.” ifadelerini kullandı. 

AKP’nin sokak hayvanlarının barınaklarda toplatılıp, 30 gün içinde sahiplendirilmeyenlerin öldürüleceğini öngören yasa taslağına ilişkin tepkiler sürerken iktidara yakın isimler, köşe yazarları tarafından da konuya ilişkin çeşitli kulisler gelmeye devam ediyor. 

TIKLAYIN – Yaşam savunucuları sokakta yaşayan köpeklerin yaşam hakkı için birçok kentte toplandı: “Yapmanız gerekenlerin hiçbirini yapmayıp hayvanları hedef gösteremezsiniz!”

Son olarak Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal konuyla ilgili görüşlerini “Köpek teröründe sona doğru” başlıklı yazısında aktardı, iktidara yol gösterdi. 

“Eğer yasa öngörüldüğü gibi çıkarsa, sıkı takip edilen sahiplendirme ve itlaf gibi iki seçenek olacak. Bu da sokaklarımızı esir alan başıboş köpek terörünün sonunu getirecek.” diyen Ünal, “Burada risk şu: Yasanın görüşülme aşamalarında, mama firmalarının da kışkırtması ve desteğiyle, örgütlü azınlığın sesi örgütsüz yığınların sesini bastırabilir. Çirkeflik, ağırbaşlılığı sindirebilir. Dolayısıyla şu anlamsız, gereksiz ve tabansız korkunun artık aşılması, hakikatin cesaretle dile getirilmesi gerekiyor. Özellikle siyasetçilerin bu topa girmesi, halkın hissiyatına tercüman olması bekleniyor. Gazeteciler, yazarlar, belediye başkanları, STK’lar seslerini yükselterek Meclis’in işini kolaylaştırmalı.” dedi.

Ünal yazısını şu sözlerle tamamladı: 

“Faturanın en çok da siyasete ve siyasetçiye çıkacağı da açıktır. Merhametten maraz doğmaz; merhamet bahanesiyle seçeneksiz kalmaktan ya da yanlış tercih yapmaktan maraz doğar.”


 AKP yasa teklifini Meclis’e getiriyor: Belediye ilana koyacak, sahipsiz kalan sokak köpekleri uyutulacak!

TIKLAYIN – Ömer Çelik’ten sokakta yaşayan hayvanlara ilişkin kanun taslağı açıklaması: Önümüzdeki hafta veya daha sonraki hafta Meclis’e gelmesi planlanıyor

TIKLAYIN – Sokaktaki hayvanların uyutulacağına dair yasa tasarısı hazırlığına büyük tepki: “Sorunun kaynağına ilişkin önlem yok, sistematik olarak köpek öldürecekler!”

TIKLAYIN – “Yaşam İçin Yasa” inisiyatifi, sokak hayvanlarına yönelik şiddet için Meclis’i göreve çağırdı

TIKLAYIN – Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi’nden İstanbul, Ankara ve Alanya’da sokakta yaşayan hayvanlar için eş zamanlı eylem çağrısı

 Sokak hayvanları tartışması Meclis gündemine taşındı, muhalefet ‘uyutma’ önerisine karşı

TIKLAYIN – Yasa teklifi: Sokak hayvanlarını öldürmek çözüm olabilir mi?

TIKLAYIN – Hakan Aksay yazdı | Sokak köpekleri seçmen değildir, öldürün gitsin!

TIKLAYIN – Mehmet Y. Yılmaz yazdı | Uyutmayacaklar, öldürecekler!

TIKLAYIN – Türkiye Barolar Birliği: Uyutma öldürmenin diğer adıdır; tüm canlıların ‘yaşam hakkı’nın korunması adına her türlü hukuksal mücadeleyi sürdüreceğiz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir